X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

کلید فارس - اقلید

چهارشنبه 27 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 10:16 ق.ظ
 
به نام خدا

وبلاگ کلید فارس برای معرفی اماکن دیدنی شهرستان اقلید ایجاد شده است و نگاهی ویژه به آبشار و منطقه گردشگری تنگ براق دارد .
به امید روزی که منطقه گردشگری تنگ براق ، که هم شامل آبشار می باشد و هم روستای زیبای تنگ براق هر چه بیشتر و بهتر شناسانده شود . آبشار تنگ براق و روستای زیبای تنگ براق ، به دلیل استقرار در ناحیه کوهستانی ، چشم اندازهای بسیار زیبایی دارد . مزارع سرسبز پیرامون روستا ، جنگل ها و باغ های وسیع به ویژه در فصل های بهار و تابستان فضای دل نشینی برای گردشگران پدید می آورند . همچنین به دلیل داشتن آثار باستانی مربوط به دوران ساسانی این منطقه اهمیت ویژه ای دارد .  
نکته لازم به ذکر این است که چون برای معرفی اقلید از گزارشات منابع رسمی استفاده شده است و در ابتدای هر گزارش به معرفی اقلید پرداخته شده ، بنابراین به علت اینکه با تکرار مطلب روبرو می شوید پوزش می خواهم .
نقاط برجسته تاریخی اقلید به ترتیب ( آثار 7 هزار ساله ی تپه مهر علی فارسی ، سنگ نبشته های زمان ساسانی ، مسجد جامع اقلید ، عبور پر خیرو برکت کاروان امام رضا (ع) از مدینه به مرو ، وجود 13 امام زاده در شهرستان و 80 آثار کوچک و بزرگ دیگر ) که به صورت موضوی دسته بندی شده اند .

لطفا از قسمت های دیگر وبلاگ هم دیدن نمائید . تشکر

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo